Misafir izleme sınırlıdır.

Unity of Command 2: Tarihi Detaylara Boğulmadan Eşsiz Bir II. Dünya Savaşı Strateji Deneyimi

  • Konbuyu başlatan Chairman Yang
  • Başlangıç tarihi
C

Chairman Yang

Unregistered-Member

Unity of Command 2, bir II. Dünya Savaşı strateji oyunudur ve genellikle karmaşık tarihi detayları, çirkin grafikleri, anlaşılması zor kullanıcı arayüzlerini ve sık sık "grognard" olarak adlandırılan hayran kitlesinin eski tarz zevklerine hitap ettiği bilinen bu türde nadir bulunan bir oyundur. İşte Unity of Command 2 gibi bir oyunun örneği:
38y2dsx.jpg


Unity of Command 2, yukarıda bahsettiğim tüm sorunlardan kaçınan, II. Dünya Savaşı'nın özünü yakalayan ve aşırı detaylara saplanmadan temiz, okunabilir, hoş bir sanat tarzı ve kullanıcı arayüzüne sahip, son derece erişilebilir bir tur tabanlı strateji oyunudur. Eğer Advance Wars tarzında bir oyun oynadıysanız, bu oyundan da keyif alabilirsiniz. Oyun şu şekildedir:
cc99ljm.jpg


Harika Seviye Tasarımı:

Bir strateji oyunu için tuhaf bir şey olabilir, ancak bu oyunun her senaryosu uygun bir zorluk seviyesini (isteğe bağlı hedeflerle daha fazla zorluk istiyorsanız), savaş meydanında yaratıcılığınızı kullanmanıza izin vermek, çeşitli oyun tarzları sağlamak (iyi donanımlı ancak deneyimsiz Müttefik ordusunun dağlık İtalya'ya amfibi saldırı denemesi, Nazi savaş makinesine karşı güçlü Sovyet birliklerini kışa kadar tutmaya çalışma çabası, hızlı ileri geri çöl savaşı) ve gerçek bir II. Dünya Savaşı lezzeti sunmak için özenle tasarlanmıştır, hatta çatışma hakkında pek bir şey bilmeseniz bile.

Lojistikte Mükemmellik:

Unity of Command 1, lojistik ve tedarik hatlarını inanılmaz bir şekilde simüle etmesi nedeniyle büyük ilgi görmüştü. Unity of Command 2, bu geleneği sürdürüyor ve düşman birimlerini cerrahi bir şekilde kuşatarak veya çevreleyerek dahil olmanıza izin veren zarif oyun sistemlerine sahiptir.

Basitçe ifade etmek gerekirse, birimlere her turda tedarik sağlanmazsa, hızla bozulmaya başlarlar ve dışarı çıkmak için aciz hale gelirler. Üstün güçlere minimal kayıpla karşı koyabilirsiniz, ancak dikkatli olun, mükemmel düşman yapay zekası size aynı şeyi yapabilir. Bu, oyunun diğer hiçbirinin bu kadar iyi yapamadığı oynanışa ek bir etkileyici boyut katıyor.

Hafif Ancak Etkileyici RPG Unsurları:

Birçok biriminiz senaryodan senaryoya geçerken, özel tugaylarla (düşmanlara zarar vermeden bombalama yapmak için topçu, nehirleri geçmek için mühendisler, vb.) yeteneklerini yükseltir ve deneyim kazanırlar. Onları tekrar tekrar kullanırken, yeteneklerini daha iyi anlamaya başlayacak ve hatta onlara biraz bağlanmaya başlayacaksınız. Bu XCOM değil, ancak çok daha büyük ölçekli savaşlara sahip bir dizi savaş için mükemmel bir duygu yakalıyor.

İlginç Stratejik Katman:

Yine de gerçek senaryoların ayrıntılarına göre hafif olan bu katmanda, periyodik stratejik ekran üzerinde anlamlı kararlar alacaksınız. Operasyonel yeteneklerinizi yükseltebilir, çeşitli etkilere sahip özel kartlar satın alabilir ve gerçek II. Dünya Savaşı tarihindeki komutanlardan daha iyi performans gösterirsen alternatif tarih senaryolarını takip edebilirsin.

Mükemmel Oyun ve Tavsiyeler:

Bu, sadece harika, büyüleyici, iyi eğitimli bir oyun. Sert çekirdekli savaş oyunları sevenler de bu oyunu çok seviyor gibi görünüyor, ancak bu, strateji oyunlarını seven daha geniş bir kitleye de yayılmış bir oyun. Birden fazla zorluk seviyesine sahiptir (isteğe bağlı hedefler dışında) ve hafif bir zorluktan ya da acımasız bir şey istiyorsanız dengeli hissediyor. Şiddetle öneririm!
 
Geri
Üst