Misafir izleme sınırlıdır.

The Last Of Us 2 Remake İnceleme

C1cek

Çaylak Yazar
Registered-Member
Kredi
0
Last Of Us 2 Remake, 2020 yılında çıkan ve 200’den fazla Yılın Oyunu ödülü alan The Last of Us Part II oyununun PS5 için geliştirilmiş bir sürümüdür. Oyun, grafik, performans, DualSense desteği ve yeni bir oyun modu olan No Return gibi alanlarda iyileştirmeler sunmaktadır. Oyunun PS4 sürümüne sahip olanlar, sadece 10$ ödeyerek (150 TL) mevcut sürümlerini PS5 Remastered’a yükseltebilirler.

Oyunun hikayesi ve oynanışı üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Oyun, Ellie ve Abby adlı iki karakterin intikam peşindeki acımasız ve kanlı yolculuklarını anlatmaktadır. Oyun, hayatta kalmak için hastalıklılarla ve diğer insanlarla mücadele etmenin yanı sıra, duygusal ve dramatik anlar da sunmaktadır. Oyunun hikayesi, bazı oyuncular tarafından çok beğenilirken, bazıları tarafından da eleştirilmiştir. Ben oyunun hikayesini çok etkileyici ve cesur buldum. Oyunun karakterleri, seslendirmeleri, müzikleri ve atmosferi de çok başarılıydı. Oyunun hikayesine 10 üzerinden 9 puan veriyorum.

Oyunun grafikleri ise zaten PS4’te bile muhteşemdi. PS5’te ise daha da geliştirilmiş durumda. Oyun, Fidelity Mode’da doğal 4K, Performance Mode’da 4K’ya yükseltilmiş 1440p, VRR’yi destekleyen TV’ler için Unlocked Framerate seçeneği, artırılmış doku çözünürlüğü, iyileştirilmiş gölge kalitesi, animasyon örnekleme hızı ve daha fazlası dahil olmak üzere gelişmiş grafik seçenekleri sunuyor. Oyunun grafiklerine 10 üzerinden 10 puan veriyorum.

Oyunun performansı da PS5’te oldukça iyi. Oyun, 60 FPS ile akıcı bir şekilde çalışıyor. Oyunun yükleme süreleri de çok kısa. Oyunun DualSense desteği de oldukça iyi. Uyarlanabilir tetikler, hangi silahı kullandığınıza bağlı olarak farklı direnç ve geri bildirimler sunuyor. Haptik geri bildirim de oyunun atmosferini artırıyor. Oyunun performansına 10 üzerinden 10 puan veriyorum.

Oyunun yeni bir oyun modu olan No Return ise biraz hayal kırıklığı yarattı. Bu mod, bir roguelike oyun modu olarak tanıtılmıştı. Ancak, bu modda sadece oyunun ana hikayesini, permadeath ve rastgele kaynaklarla oynamak mümkün. Yani, öldüğünüzde baştan başlıyorsunuz ve bulduğunuz silahlar, mühimmatlar ve eşyalar her seferinde değişiyor. Bu mod, oyunun zorluğunu ve gerilimini artırıyor, ancak yeni bir hikaye veya mekan sunmuyor. Bu modun daha iyi olabilirdi. Bu moda 10 üzerinden 6 puan veriyorum.

Oyunun sistem gereksinimleri ise şöyledir:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (Version 1909 or Newer)
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1500X, Intel Core i7-4770K veya dengi
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 470 (4 GB), AMD Radeon RX 6500 XT (4 GB), NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB), NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti (4 GB)
  • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan
Sonuç olarak, The Last of Us Part 2 Remake, PS5 için harika bir oyun. Oyunun hikayesi, grafikleri, performansı ve DualSense desteği çok iyi. Oyunun yeni oyun modu ise biraz zayıf. Oyunu henüz oynamadıysanız veya PS5’te tekrar oynamak istiyorsanız, kesinlikle tavsiye ederim. Oyunun genel puanı 10 üzerinden 9.

Umarım yazdığım haberi beğenirsiniz. İyi günler iyi forumlar.
 
Geri
Üst