Misafir izleme sınırlıdır.
  • Soru Forumu:
    Soru forumları, kullanıcıların diğer kullanıcıların cevaplayabileceği sorular sormasına izin verir. Soruya verilen en iyi cevap vurgulanabilir ve sabitlenebilir. "Oy verilen sorular" için verilen yanıtlar yukarı/aşağı oylanabilir ve puana göre sıralanabilir.

Roblox 403 Hatası Nasıl Çözülür? Error Code 403

B

Boot

Unregistered-Member

Roblox 403 hatası, Roblox Error Code 403 hatası olarak oyuncunun karşısına çıkar. Roblox oyununa girmek istenildiğinde küçük bir pencerede gelen Error Code 403, oyuna giriş yapmayı engeller. Oyunun yerel data dosyalarından kaynaklı oluşan Roblox 403, giderilmediği takdirde her seferinde aynı hatayı pencere halinde verir.

Roblox 403 Hatası Nedir

Roblox 403 Hatası Nedir?​

Roblox oyununda 403 hatası veya Roblox Crash hatası, oyunun yerel dosyalarındaki çatışmalardan kaynaklanan hatadır. Oyun açılmaya çalışıldığında “Authentication Failed” penceresi içerisinde Error Code:403 şeklinde pencere ile kullanıcı karşısına gelir.

Oyunun resmi web sayfasının açılmamasından kaynaklı sanılan 403 hatası, aslında oyun dosya bütünlüğüyle ilgidir. Bazı kaynak dosyalar, zaman içerisinde eklenen yeni dosyalar ile çakışır. Bu nedenle Roblox oyununda kullanıcı Error Code:403 hatası ile karşı karşıya gelir.

Oyun kategorisi içerisinde pek çok oyunu barındıran Roblox’u oynamaya devam etmek için Error Code 403 veya Crash hatasını çözmek gereklidir. Ayrıca CS 2 siyah ekran sorunu çözümlemek için ilgili bağlantımızı kullanabilirsiniz.
Roblox Error Code 403 Hatası Nasıl Çözülür?

Roblox Error Code 403 Hatası Nasıl Çözülür?​

Roblox Error Code 403 hatası, oyun güncelleme; sunucu problemi ve oyun dosya bütünlüğü gibi sebeplerden dolayı meydana gelir. Hatayı gidermek için oyunun güncelleme zamanı olmadığına dikkat etmek ve sunucuyu kontrol etmek gereklidir. Bakım molasında da Error Code 403 hatası sıklıkla kullanıcı karşısına gelmektedir.

Roblox Error Code 403 hatasının çözümleri arasında;

  • Roblox oyununu güncellemek,
  • Roblox oyununun yüklü olduğu disk sürücüsünü temizlemek,
  • Disk sürücüsündeki küçük resimleri (Thumbnails) silmek,
  • Kullanılan internet tarayıcısından çerezleri temizlemek,
  • LocalAppData ve Temp klasörünü boşaltmak yer alır.
Roblox Error Code 403 hatasında LocalAppData klasöründeki Roblox dosyasının temizlenmesi, hatası tamamen gidermektedir. Ancak sorun devam ediyorsa yukarıdaki adımları sırasıyla denemek gereklidir.
 
Geri
Üst