Misafir izleme sınırlıdır.
  • Soru Forumu:
    Soru forumları, kullanıcıların diğer kullanıcıların cevaplayabileceği sorular sormasına izin verir. Soruya verilen en iyi cevap vurgulanabilir ve sabitlenebilir. "Oy verilen sorular" için verilen yanıtlar yukarı/aşağı oylanabilir ve puana göre sıralanabilir.

Assetto Corsa Loading Sorunu: Yarışa Girmiyor 2024

KS4XES

Etkileşim Canavarı
Authorized-Member
Kredi
0
Assetto Corsa loading sorunu, yarışa girme aşamasında “Start engine” komutunun çalışmamasıdır. Oyuna girdikten sonra menüden herhangi bir oyun modu seçip “Start” komutuna tıklandıktan sonra bir alt menüye geriye atmaktadır. Loadingsorunu olarak bilinen yükleme problemi, yarışlara girişe engel olmaktadır.
Araba yarış oyunu olan Assetto Corsa için loading sorunu ve yarışa girmiyor sorunu için içeriğimizi okumaya devam edin.

Assetto Corsa Loading Ekranından Menüye Atma Sorunu​


Assetto Corsa loading ekranından menüye atma sorunu genellikle plugin yada grafik ayarlarından kaynaklanır.Bechmark testine girip grafik ayarlarının kontrolü istense bile bir alt menüye atma gözlemlenir.

Assetto Corsa oyununda loading ekranında atması sorununun çözümü.
• Sürücü güncellemesi yapın.
• Content Manager kurun.
• Assetto Corsa’ya Content Manager üzerinden girin.
• Oyuna görev yöneticisinden yüksek öncelik verin.
• Plugin yüklüyse kaldırın.
• Oyun grafik ayarlarını bilgisayar ayarları ile eş zamanlayın.
Steam üzerinden oyunu oynuyorsanız, Steam istemcisinde Assetto Corsa'ya sağ tıklayın, "Özellikler" seçeneğine gidin ve "Yerel Dosyalar" sekmesindeki "Oyun Dosyalarını Doğrula" seçeneğini kullanarak oyun dosyalarını kontrol edin.

Sürücü Güncellemesi Yapın​


Bilgisayarınızdaki sürücüleri güncellemek, performans sorunlarını çözmek, uyumluluk sağlamak ve çeşitli sorunları çözmek için çok önemlidir. Sürücüleri güncellemek için Görev çubuğundaki arama kutusuna "Cihaz yöneticisi" yazın ve ardından çıkan sonuçlardan "Aygıt Yöneticisi" öğesini seçin. Aygıt Yöneticisi'nde, güncelleştirmek istediğiniz cihazın bulunduğu kategoriyi seçin.

Örneğin, ekran kartı için "Görüntü adaptörleri" veya ses kartı için "Ses, video ve oyun denetleyicileri" kategorisini seçebilirsiniz. Güncelleştirmek istediğiniz cihaza sağ tıklayın veya üzerine basılı tutun. Ardından, açılan menüden "Güncelleme yazılımını ara" veya benzer bir seçeneği seçin.
Burada güncelleme görünmüyorsa, ilgili bilgisayar bileşenin resmi web sayfasını ziyaret edebilir veya üçüncü parti uygulama aracılığıyla güncel versiyonu tespit edebilirsiniz.

Content Manager Kurun​


Content Manager, Assetto Corsa oyununu daha yönetilebilir ve özelleştirilebilir hale getiren bir üçüncü taraf yönetim aracıdır. Araç, oyunun standart menüsünün ötesine geçerek bir dizi gelişmiş özellik ve yönetim seçeneği sunar. Modları daha kolay bir şekilde yönetmenizi sağlar. Modları kolayca kurabilir, devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz.
Assetto Corsa oyunundaki loading sorununu Content Manager aracılığı ile tespit edebilir ve buna göre çözüm arayabilişiniz. Türkiye’de yer alan Assetto Corsa serverlerine girmek için Content Manager kurulu olmalı ve araç üzerinden oyuna girilmelidir. Giriş esnasında karşınıza çıkan her sorun aracın log kısmına kayıt olduğu için hata kaynağını bulabilirsiniz.

Assetto Corsa’ya Content Manager Üzerinden Girin​


Bilgisayarınızda Content Manager'ı başlatın. Masaüstünüzde veya başlat menünüzde Content Manager simgesini bulun ve çift tıklayarak uygulamayı açın. İlk kez başlatıldığında, Assetto Corsa'nın yüklü olduğu dizini belirtmeniz istenebilir. Eğer bu otomatik algılanmazsa veya doğru değilse, "Settings" (Ayarlar) bölümünden Assetto Corsa'nın yüklü olduğu dizini düzenleyebilirsiniz.
Content Manager'ın ana ekranında, sol üst köşede "Play" (Oyna) veya benzer bir buton bulunmalıdır. Bu butona tıklayarak Assetto Corsa'ya giriş yapabilirsiniz. Oyun içi ayarlarınızı düzenlemek istiyorsanız, Content Manager'ın ana ekranında sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayabilir ve ardından "Settings" (Ayarlar) seçeneğini seçebilirsiniz. Bu bölümden grafik ayarları, kontrol seçenekleri ve diğer oyun ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz

Oyuna Görev Yöneticisinden Yüksek Öncelik Verin​


Assetto Corsa veya herhangi bir diğer uygulamaya yüksek öncelik vermek, bilgisayarınızda bu uygulamanın daha yüksek performansla çalışmasını sağlayabilir. Görev Yöneticisi'niaçmak için sağ alt köşede yer alan görev çubuğundaki boş bir alana sağ tıklayın ve "Görev Yöneticisi'ni Aç" seçeneğine tıklayın veya Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basarak doğrudan açabilirsiniz.
Görev Yöneticisi açıldığında, "Ayrıntılar" (Details) sekmesine geçin. Bu sekme, sistemde çalışan tüm süreçleri detaylı bir şekilde listeler. Assetto Corsa'nın çalışan sürecini bulmak için listeyi gözden geçirin. "AssettoCorsa.exe" adlı süreci arayarak bulabilirsiniz. Sağ tık yaparak öncelik seçeneğini "Yüksek" (High) veya "Gerçek Zamanlı" (Realtime) seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Plugin Yüklüyse Kaldırın​


Assetto Corsa loading sorunu, daha önceden yüklemiş olduğunuz herhangi bir pluginden kaynaklı olabilir. Eklentileri kaldırmadan önce Assetto Corsa oyununu kapatın. AssettoCorsa'nın ana dizininde "mods" veya "content" klasörleri altında yüklü pluginler görünecektir. Kaldırmak istediğiniz eklentiyi bulduktan sonra, onu basitçe silebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için eklenti dosyalarını seçin ve klavyenizde "Delete" tuşuna basın.
Eklenti bir mod yönetim aracı veya Content Manager gibi bir uygulama kullanılarak yüklenmişse, bu araçları kullanarak da eklentiyi kaldırabilirsiniz.

Oyun Grafik Ayarlarını Bilgisayar Ayarları İle Eş Zamanlayın​


Oyun grafik ayarlarını bilgisayar ayarları ile eşzamanlamak, genellikle oyun performansını artırmak ve daha iyi bir deneyim elde etmek için kullanılır. Oyununuzun gereksinimlerine ve bilgisayarınızın donanım özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
ilgisayarınızın işlemci, grafik kartı, RAM ve depolama kapasitesi gibi temel donanım özelliklerini kontrol edin. Oyun ayarlarını, bilgisayarınızın bileşenlerine en uygun olana göre optimize edin. Monitör HZ desteği veya çözünürlük ayarlarını, Assetto Corsa oyun içerisindeki grafiklerle uyumlu olacak şekilde ayarlayın.

Adımları başarı ile tamamladıysanız Assetto Corsa LoadingSorunu ortadan kalkacaktır.
 
Geri
Üst