X (Eski Twitter) Nsfw İçerik Politikası Güncellemesi

KS4XES

Konuşkan Üye
Yönetici
Merhaba arkadaşlar,

Elon Musk'ın sahip olduğu ve daha önce Twitter olarak bilinen X, yakın zamanda yaptığı bir güncellemeyle içeriğine belirli kısıtlamalarla izin vermeye başladığını duyurdu. Resmi kullanım politikalarında yapılan bu güncelleme, kullanıcıların rızaya dayalı olarak üretilen ve dağıtılan yetişkin çıplaklığı veya cinsel davranış içeren içerikleri, uygun şekilde etiketlenmesi ve belirgin bir şekilde gösterilmemesi koşuluyla paylaşabileceğini belirtiyor.

tarafından tespit edilen bu güncellemede, X'in cinsel temalarla ilgili materyallerin oluşturulması, dağıtılması ve tüketilmesinin meşru bir sanatsal ifade biçimi olabileceğine inandığı belirtiliyor. Ancak, X'in Yetişkinlere Uygun İçerik Politikası'na göre, bu içeriklerin görmemeyi seçen çocuklar veya yetişkin kullanıcılar için maruz kalmamasını sağlamak amacıyla belirli kısıtlamalar getirilmiş.

Bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? X'in bu hamlesi sizce olumlu mu, yoksa olumsuz mu? Yetişkin içeriklerin uygun şekilde etiketlenmesi ve belirgin şekilde gösterilmemesi sizce yeterli mi? Görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.
 

Ayın En'leri

  • Bu ay: 8
Geri
Üst