Misafir izleme sınırlıdır.

Tekken 8’In İlk Dlc Karakteri Nihayet Belli Oldu

C1cek

Çaylak Yazar
Registered-Member
Kredi
0
Tekken 8’in ilk DLC karakteri olarak ünlü dövüşçü Bruce Lee eklendi. Karakterin yetenekleri ve oynanış videosu da yayınlandı.

Bandai Namco, dövüş oyunu Tekken 8 için yeni bir açılış sinematiği yayınladı. Sinematik fragmanda, Eddy Gordo karakterinin Bruce Lee ile karşı karşıya geldiği görülüyor. Fragmanın sonunda ise Bruce Lee’nin Tekken 8’in ilk DLC karakteri olduğu duyuruluyor.

Bruce Lee, dövüş sanatları ve sinema dünyasının efsanevi isimlerinden biri. Jeet Kune Do adlı kendine özgü bir dövüş stilini geliştiren Lee, birçok filmde başrol oynamış ve milyonlarca hayran kazanmıştı. Lee, 1973 yılında henüz 32 yaşındayken hayatını kaybetmişti.

Tekken 8, Bruce Lee’yi oyunun resmi lisanslı bir karakteri olarak ekleyen ilk dövüş oyunu olma özelliğini taşıyor. Daha önce, Bruce Lee’ye benzeyen veya ilham alan karakterler, Mortal Kombat, Street Fighter, Dead or Alive gibi oyunlarda yer almıştı.

Bruce Lee’nin Tekken 8’deki oynanışı, gerçek hayattaki dövüş stilini yansıtıyor. Hızlı ve akıcı hareketler, güçlü tekme ve yumruklar, ikonik sesler ve jestler, Bruce Lee’nin karakteristik özellikleri arasında. Ayrıca, Bruce Lee’nin kendi filmlerinde giydiği kıyafetler de oyunda seçilebiliyor.

Bruce Lee, Tekken 8’in ilk sezonunda indirilebilir bir karakter olarak karşımıza çıkacak. İlkbahar aylarında piyasaya sürülecek olan bu karakterin ardından, yaz aylarında, sonbahar ve kış aylarında da yeni dövüşçüler oyuna dahil olacak.

Tekken 8, 26 Ocak 2024 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürüldü. Oyunun tüm platformlar için Story Mode ve Arcade Quest’in ilk bölümleri, dört oynanabilir karakter ve denemek için üç aşama içeren ücretsiz bir demosu da mevcut.
 
Geri
Üst