My Summer Car Başlangıç Rehberi

 • Konbuyu başlatan Kiryu "Enes" Kazuma
 • Başlangıç tarihi
K

Kiryu "Enes" Kazuma

Oyun bazı güncellemelerden sonra bazı oyuncuların kafasını karıştırmış olabilir. Eskiden Hayosıko'yu alıp markete gitmemiz gerekirken, şimdi oyunun bize tanıdığı araçlar JonnES ve Kekmet'tir. Bu rehberde oyuna nasıl başlangıç yapmanız gerektiğini anlatacağım.

Aşama-1: Amcamızın Süresini Başlatmak​

Garip gelebilir ama Toivo amcamızın Hayosiko minibüsünü getirmesi için, garajınıza girip sol arka kol, sürücü koltuğu veya motor bloğundan bir parçayı takmanız gerekiyor (en hızlısı sürücü koltuğudur). Bu parçalardan birini taktıktan sonra oyun rastgele bir zamanlama ile (30-90 dakika) amcamızın gelme süresini hesaplar. Bu süre bittiğinde, ya amcamızın evi görüş alanı dışındayken geri görüş alanına girdiğinde veya uyuyup uyandığınızda amcamızın minibüsü kapısının önündedir (hala orada değilse süre bitmemiştir). Ama biz bu süre içerisinde evde televizyon izlemeyeceğiz, ikinci kısımdan devam edeceğiz.

Dipnot: Arabayı hemen toplamaya çalışmayın, biraz sabredin.

 • Sürücü Koltuğu:
BCF37DF7C10431A0D033C42F1A7CCB08DF7E6297

 • Sol Arka Kol:
0B6BB04461869E4295186E98DE8F4FEEC795D40E

 • Motor Bloğu:
BC7F8959D2C62B3468896F6CD46ED5356D40C349

Aşama-2: RCO Ruscko​

Amcamızın süresini başlattık, peki şimdi ne yapacağız? Evin dışında bize sunulan iki tane hareket edebilen aracımız var: Kekmet ve JonnES. Bu iki araçtan JonnES daha çok marketten küçük yükler taşımak için iş görse de Kekmet yavaş olmasına rağmen araç çekme, yük taşıma gibi işler için idealdir. Burada Kekmet’i, yadigar araç olan RCO Ruscko'yu almak için kullanacağız.

1. Bölüm​

!!! ÖNEMLİ NOT!!!: Garajdaki masanızdaki alet çantasını "F" tuşu ile açın, "2" tuşuna basarak alet moduna geçip içinden tornavidayı alın.

Kekmet, amcamızın evinin arka tarafında olan odunlukta bulunabilir. Önünde römorku olmasına rağmen bu aşamada işimize yaramayacak. Kapısını açıp içine girdikten sonra ilk marşta kesinlikle çalışmaz. İkinci marşta ise kontağa basılı tutarken "W" tuşuna basılı tutun, marş geldiğinde ise bırakın. Kekmet’e düzenli olarak gaz vermezseniz rölantide kalmaz ve kapanır. Sol alt tarafınızda olan el frenini sol tıklayarak indirin ve vitesinizi yükselterek harekete geçebilirsiniz. (Bilgi: "R" tuşuna basarak Low-High şanzıman arası geçiş yapabilirsiniz).

 • Odunluk:
096EAEDF5C4F11C78253DD0BCABA7919E859495F

2. Bölüm​

Traktörümüzü başarıyla çalıştırdık, şimdi sıra külüstürümüzü almaya geldi. Altta verdiğim konuma gitmeniz gerek, biraz sıkıcı bir yolculuk olacak ama değecek.

 • Mavi kare ile işaretlenen kısım:
922217DABA5D0D7C07667CB4CCD5962DD8EBF913
O konuma gittiğinizde beyaz bir garaj göreceksiniz, içinde RCO marka aracımız var. Ancak anlık heyecanla içine girmeyin, sinirlenip oyunu silebilirsiniz. Traktörünüzü arabanın arkasına yakınlaştırın ve birbirine bağlayın (arka taraflarında mouse’unuzu gezdirin, bir yazı göreceksiniz). Yavaşça arabayı göle doğru itin, traktörünüzü gölün içine sokmamaya dikkat edin; çalışmaz. Bunu yaptıktan sonra içindeki eşek arıları ölecek ve arabaya binmeyi güvenli hale getirecek. Kekmet’i güvenli bir yere park edin ve Ruscko’ya binin. Önemli notun nedeni: "2" tuşuna basıp tornavidayı kullanmadan arabayı çalıştıramazsınız. Direksiyonun sol tarafındaki kontağa basılı tutarken aynı zamanda araca gaz verin çünkü motor ilk çalıştığında yeterli gücü üretemezse kapanır [(Motor tek marşta çalışmayabilir, en fazla 25 marşa kadar dişli sürtme sesi çıkarabilir) ("W" tuşuna marşı basarken tamamen basılı tutmayın, biraz basılı tutun bırakın çünkü "W" tuşuna basılı tutarsanız motor çalıştığında kapanır)].

Notlar:

 • Araba rölantide kalamaz, düzenli aralıklarla gaz verin.
 • Birinci vitese takmadan önce yeterli torku gaza basarak sağlayın (sonuna kadar basmayın, gene kapanıyor).
 • Hafif sallantılarda korna çalabilir, normal bir durum; kornaya sol tıklayarak bunu çözebilirsiniz.
 • Aman diyeyim yüksek devirlerde kullanmayın, motor BMW motorlarından çok ısınıyor.
Ruscko'nun bulunduğu garaj:
F11B01DAD98FB1A133FCDD2290D870002332666B

3. Bölüm​

Ruscko’yu çalıştırdık, şimdi nereye gidiyoruz? Benzin göstergesine bakarak bu soruya kendiniz de cevap verebilirsiniz. Aynı yoldan dışarıya doğru sürün, yol ayrımında sola dönerek dümdüz devam edin, sağ tarafınızda dükkan kalacak. Arabayı benzin pompasına yaklaştırın, sağ tarafındaki kapağı mouse’un orta tekerleği ile açın, benzin pompasına sol tıklayarak elinize alın ve benzininizi doldurun. Markete girin, içeride sizi çenesiz bir adam karşılayacak. Arabayı toplamak son planda olduğu için lazım olan parçaları sonra alırsınız, buradan yiyecek erzak, sigara alternatif olarak şeker 6x, kabartma tozu 2x alabilirsiniz; sonra bunu da açıklarım :). Ödemenizi yapıp dışarıya çıkın, poşetlerinizi unutmayın.
 

Ayın En'leri

 • Bu ay: 8
Geri
Üst