My Summer Car Başlangıç Rehberi-2

 • Konbuyu başlatan Kiryu "Enes" Kazuma
 • Başlangıç tarihi
K

Kiryu "Enes" Kazuma

Kilju yapma eğitimi, odunculuk ve amcamızın karavanını alma gibi temel düzeyde, yeni başlayanlara yönelik bir kılavuz.

Giriş​

Önceki rehber çok beğenildi ve yeni başlayıp ne yapacağını bilmeyenlerin ilgisini çekti. 2. bölümü yapmak için biraz geç olduğunu biliyorum, ama bunu yazmayı uzun zamandır planlıyordum. İyi okumalar dilerim.

DİKKAT: Eğer önceki rehberi okumadıysanız okumanızı öneririm.

1. BÖLÜM - KILJU​

En kârlı işlerden biri olan kilju yapmak kolay, hızlı ve tekrarlanabilir bir iştir. Günün çoğu zamanında teslim edilebilir.

Neler Gerekiyor?

 • Kilju kovası (sonraki bölüme bakın)
 • 6 şeker
 • 1 kabartma tozu
 • Onun
Kilju Kovası Nerede?

Kova, evinizin önündeki gölün ortalarındadır. Teknenize binin, başlatma ipini birkaç kere hızla çekin, motor çalışınca vites koluna sol tıklayarak harekete geçebilirsiniz. Aşağıda bırakacağım video bu aşamaları gösteriyor, kısa ve öz bakabilirsiniz.


Ayrıca, suya koyduğunuz balık ağını kurarsanız, belirli bir süre içinde içine balık alır.

Kilju Yapılışı

 1. Kovanızı ağzına kadar suyla doldurun, evdeki musluklar ve göl aracılığı ile yapılabilir.
 2. 6 şeker ve 1 kabartma tozunu kilju kasesinin içine koyun ve kapağını kapatın.
 3. 3-5 gün arası bir sürede hazır olacaktır. Nasıl anlarım diyorsanız, kapağını açın. Eğer rengi turuncu ise olmamıştır, ama şeffaf ise olmuştur. Kapağı hızla kapatın, yoksa mayası bozulabilir.
Videolu gösterim:

C395AF8EE3E0AE1CCB974A660F2A52C005242897

Kilju Satışı

Kilju satışı basittir. Marketten aldığınız meyve sularını için, boş şişeler olarak size dönerler. Boş şişeyi ağzı açık kilju kovasına daldırın ve çıkarın, artık bir kiljunuz var.

Satışı için toprak yola girin, tren yolundaki yol ayrımında sola, sonraki yol ayrımından yine sola dönün. Tren yolundan önceki ev, satış yapacağınız yerdir.

Gece saatlerinde götürmeyin, yoksa adam orada olmaz. Kiljunuzu masasının üstüne koyun, tattıktan sonra size nakit uzattığı zaman tüm kilju şişelerini masasının üstüne koyun (Kilju şişelerine artık dokunamayacaksınız, fakat oyundaki çöplükteki kayıt noktasına giderseniz boş şişeleriniz oradadır).

Bu iş bu kadar kolay, ezberlenir, pratik ve hızlıdır. En fazla 20 şişe kilju doldurup 3000 mark civarında para yapabiliyorsunuz. Eğer adam kiljunuzu beğenmezse, yeteri kadar mayası tutmamıştır. En iyi kiljuya 170 mark öder, ne fazla mayalandırın ne de az mayalandırın, tam ortası.

Satış Yeri Konumu

2. BÖLÜM - ODUNCULUK​

Daha az kapsamlı, basit bir iştir. Öncelikle, sizi oyun içinde yaklaşık 4.30 saat civarında arayan bir adam var, arayıp odun istediğini söyleyecektir. Ama aramadan önce de odun kesebilirsiniz.

Gerekenler

 • Traktör
 • Römork
 • Beyaz
 • Yıl
Nasıl Odun Keserim


Elinize baltayı alın "F" ile ve odunlukta bir odun seçip sağ tıklayıp kırın. Sarhoş olmamaya dikkat edin, yoksa kendinize saplayabilirsiniz. Fazla detaylı bir iş yok, alttaki video yeterli bence.

NOT: Odun yığını büyümediği zaman maksimum kapasiteye ulaşmışsınızdır, o yüzden daha fazla yüklemeyin. Odunları kesmek uzun sürer, 15-20 dakika arası (80 odun).

Nereye Teslim Edeceğim

Kilju ile aynı şekilde sola dönün, ardından yine sola dönün. Sağ tarafta kalan bir evde dışarıda size gel gel işareti yapan bir adam olacaktır.

Traktörü Rusckoyu alırken bıraktık. Merak etmeyin, motorsiklete binmeden önce odanızdaki kaskı takın. Motoru çalıştırmadan önce sol tarafındaki benzin akışını açın ve sağ taraftan marş vurun. Traktörünüzü bıraktığınız yerden alabilirsiniz.

Kaskı çıkarmak için yere bakıp "F" tuşuna basın. Eğer profesyonel bir sıkıştırma uzmanıysanız, traktörün içine motoru koyabilirsiniz.
3D54DCEEFFAA8F8B1757E0426FE080A072350630

5FCAC68019FD28A743C16DDA9CF008D4A8117DAA

3. BÖLÜM - AMCAMIZIN MİNİBUSUNU ALMA​

Bu işleri yaparken yeterli süre geçmiş olması lazım. Eğer evin yakınındaki evin (amcanızın evi) önünde mavi minibüs varsa, gidin kapısını çalın. Size bir şeyler anlatıp anahtarı verir.

Önemli Not: Minibüs, oyunun bir noktasına kadar sürekli elinizden alınır. O noktaya 3. rehberimde değineceğim. Siz siz olun, minibüsle uzak mesafelere gidip uyumayın. Kalktığınızda bazen yanınızda olmayabilir.
2311FEF8A7F471F65D8CBA7998B27D29C262EEA4

Kapanış​

Bu rehberde para kazanmanın 2 yolu ve amcamızın minibüsünü almayı gösterdim. Sonraki rehberlerde daha fazla detaya ineceğim. Şimdilik bu para kazanma yolları sizi ayakta tutar. Görüşmek üzere!
 

Ayın En'leri

 • Bu ay: 8
Geri
Üst