Misafir izleme sınırlıdır.

İşte Karşınızda 2023'Ün En İyi Oyunları!

C1cek

Çaylak Yazar
Registered-Member
Kredi
0
2023 yılı, oyun dünyası için harika bir yıl oldu. Birçok muhteşem yapım, hem yeni nesil konsolların hem de PC’nin gücünü gözler önüne serdi. The Game Awards’ta da ödüllendirilen bu oyunlar, oyuncuların kalbini fethetti:


2023’ün En İyi Oyunları: Oyuncuları Büyüleyen Başyapıtlar

Oyun sektörü, her yıl olduğu gibi 2023 yılında da birçok yeni oyunla karşımıza çıktı. Bazıları büyük başarılar elde ederken, bazıları ise hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Metacritic gibi oyun değerlendirme siteleri, 2023’ün en iyi oyunlarını açıkladı. Bu oyunlar, eleştirmenlerin ve oyuncuların puanlarına göre belirlendi. İşte 2023’ün en iyi oyunları listesi:

  • Baldur’s Gate 3: 2023’ün en iyi oyunu seçilen Baldur’s Gate 3, izometrik CRPG olarak çoğu oyuncuya hitap etmeyen bir oyun türü olsa da türü sevip sevmeyen tüm oyuncuları kendine bağlamayı başardı. Her macerada sunduğu özgürlükle hikâyelere yön verebilme imkânı, oyuncuların oyunu oynarken her seferinde farklı bir deneyim yaşamasına olanak tanıdı. Üstelik onca diyaloğa karşı bir de bu oyunun Türkçe olarak çıkması, Türk oyuncuların gönüllerinde taht kurmasına sebep oldu. Bu kadar derin bir rol yapma deneyimini, ustaca sinematikler ve seslendirmelerle birleştiren bu oyunun, eşi benzerini yakın bir zamanda tekrar görmek pek mümkün görünmüyor.
  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: Nintendo yine yaptı yapacağını ve The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ile oyun dünyasına damgasını vurdu. Zelda evrenini Hyrule’ın derinliklerine ve gökyüzünün ötesine taşıyarak, bizleri âdeta bir keşif serüvenine çıkarttı. Her köşede yeni bir sürpriz, her an yeni bir macera var. Oyunun özgürlük duygusu, oyuncunun merakına sınır koymayarak, keşif ve bulmaca çözme anlarını daha da anlamlı kılıyor ve her keşifte sizi ödüllendiriyor. Oyuncuların kendi çözümlerini yaratmalarını teşvik eden bulmacalar, oyunu sadece bir macera oyunu olmaktan çıkarıp, resmen bir zekâ oyununa dönüştürmüş .
  • Alan Wake 2: Bu yılın en büyük sürprizlerinden olan Alan Wake 2, korku ve gerilim türünde bir oyun. Alan Wake, hayatta kalma türünü, dedektiflik konsepti ile oldukça iyi harmanlamayı başarmıştı. Bunun yanında oldukça ilgi çekici bir hikâyeye de sahipti. Alan Wake 2, ilk oyunun devamı niteliğinde ve yine karanlık bir atmosferde geçiyor. Oyun, grafikleri, sesleri, hikâyesi ve oynanışıyla korku oyunu severleri tatmin etti .
  • Super Mario Bros. Wonder: Mario serisinin en yeni oyunu olan Super Mario Bros. Wonder, aile oyunu türünde bir oyun. Oyun, hem tek başına hem de arkadaşlarla oynanabiliyor. Oyun, Mario’nun yeni maceralarını anlatıyor. Oyun, renkli ve eğlenceli grafikleri, sevimli karakterleri, zorlu bölümleri ve yaratıcı oyun mekanikleriyle hem çocukların hem de büyüklerin beğenisini kazandı .
  • Resident Evil 4: Korku oyunlarının klasikleri arasında yer alan Resident Evil serisinin dördüncü oyunu, remake olarak karşımıza çıktı. Oyun, Leon S. Kennedy’nin eski bir arkadaşını kurtarmak için gittiği İspanya’da yaşadığı korkunç olayları anlatıyor. Oyun, yeni nesil grafikleri, geliştirilmiş oynanışı, artırılmış zorluğu ve eklenen yeni içerikleriyle hem eski hem de yeni oyuncuları etkiledi .
Bu oyunlar, 2023’ün en iyi oyunları olarak tarihe geçti. Eğer ki bunların aksine "2023'ün Rezalet Oyunları" listemize de göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Umarım yazdığım bu haber size yardımcı olmuştur. İyi günler iyi forumlar.
 
Geri
Üst