Anomaly Agent: İnceleme

C1cek

Çaylak Yazar
Registered-Member
Anomaly Agent, Türk oyun geliştiriciliği adına güzel şeyler oluyor dediğimiz oyunlardan biri. Oyun, Ajan 70 kod adlı bir karakteri yönetiyoruz. Kendisi TDAY denen bir teşkilat hesabına çalışıyor ve görevi şehirde yaşanan çeşitli anomalilere engel olup hayatın normal akışına dönmesini sağlamak. İşimiz “anomalilerle” alakalı olduğu için görevler boyunca bir sürü tuhaflık çıkıyor karşımıza. Mesela ilk bölümde “Yerçekimi Anomalisi” ile kozlarımızı paylaşıyoruz. Adından da anlaşılacağı üzere, yerçekimi kurallarında aykırılıklara neden olan bir varlık bu. Dolayısıyla görev boyunca kendimizi bir anda duvarlarda yürürken veya tavanda baş aşağı koştururken bulabiliyoruz. Oyunun mizah dozu beni çok memnun etti ve ekran başında geçirdiğim süre boyunca tebessüm ettim. Oyunun sistem gereksinimleri ise şöyle:

• İşletim Sistemi: Windows 7 SP1+ (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz veya AMD FX-6300 @ 3.5 GHz veya eşdeğeri
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 veya AMD R9 270 veya eşdeğeri
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
Oyunun grafikleri, ses efektleri ve müzikleri de oldukça başarılı. Oyunun atmosferi, oyuncuyu içine çekiyor ve oyunun hikayesine daha fazla bağlanmasını sağlıyor. Oyunun hikayesi, görevler ve karakterler arasındaki ilişkiler de oldukça iyi yazılmış. Oyunun zorluk seviyesi orta düzeyde ve oyunun ilerleyen bölümlerinde daha da zorlaşıyor. Oyunun süresi yaklaşık 6-7 saat arasında değişiyor. Oyunun fiyatı ise Türkiye özel : 5 Dolar

Benim puanıma bakacak olursak benden 8.4'ü kaptı.

Geri